Ürün Kullanma Kılavuzu

 

DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ,
ŞAHİN AKSESUAR ürünlerini seçtiğiniz için teşekkür ederiz.Satın almış olduğunuz ürünler en ince ayrıntısına kadar titiz bir kalite kontrolünden geçilerek üretilmiştir.Uluslararası standartlarda üretim yapan firmamız, ürünlerinde masiflendirilmiş levha üzerine doğal ahşap kaplamalar ve dünyanın önde gelen firmalarından seçilen malzemeler kullanmaktadır.Fiyat ve kalite ilişkisi uyumlu, kullanışlı, fonksiyonel ve çağdaş ürünler sunmaktadır.Kullanım kılavuzunda ürünlerimizin kullanımı, bakımı ve kullanım hatalarına ilişkin genel bilgiler verilmektedir.Yeni aldığınız ürünlerimiz, Firmamızın yetkili satıcılarının elemanları tarafından taşınmakta ve montajı yapılmaktadır.ŞAHİN AKSESUAR montaj elemanları dışındaki şahıslar tarafından montajı yapılan veya başka bir nedenle müdahale edilen ürünler garanti kapsamına girmez.
MOBİLYA KULLANIMI İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER
Firmamızın Montaj Elemanları dışındaki şahıslar tarafından montajı yapıla veya başka bir nedenle müdahale edilen ürünler garanti kapsamına girmez.
Mobilyanızı ıslak ve çok nemli ortamdan uzak tutunuz.
Mobilyanızı aşırı sıcaktan koruyunuz.(Soba,kalorifer, direk güneş ışığı vb.)
Taşıma montaj ve kullanma sırasında mobilyanızı darbelerden koruyunuz.
Mobilyanızı amacı dışında kullanmayınız (Sandalyelerin kolçağına oturmak, arkaya kaykılmak, sandalye ve koltukların üzerine merdiven gibi çıkmak,sehpa ve masaların üzerine oturtmak vb.)
Mobilyalarınızın yerini değiştirirken, mobilyalarınızın üstünü boşaltınız ve mobilyalarınızın ayaklarının zarar görmemesi için kaldırarak yer değiştiriniz.
Taşıma ve yer değiştirmeleri en az 2 kişile yapınız.
Isı derecesi yüksek, cilayı bozabilecek nesneleri mobilyanızın üzerine doğrudan koymayınız.
Cilalı yüzeylerin temizliği yumuşak  hafif nemli bir bezle yapılmalıdır.Derecesi yüksek alkol,neft,tiner,aseton,çamaşır suyu gibi maddelerden sakınınız.
Dolap kapaklarını, gereğinden fazla açılması için zorlamadan ve kapağa yüklenmeden açınız.Kapak çekemece ve harekeli parçaların sağlıklı çalışabilmesi için sert hareketlerden kaçınınız.
Mobilyaları yerleştirirken, yere düzgün bir şekilde tam oturmasını sağlayınız.
Mobilyaların üzerine koyduğunuz aksesuar ve eşyalarınızı sürtmeden yer değiştiriniz.Kullanım esnasında yüzeyleri sert ve çizici cisimlerden koruyunuz.
Sürme kapalı elbise dolaplarında kapağı gereğinden fazla itmeyiniz.
Duvara monte edilerek kullanılan modüllerinde; duvarın yapısı, montaj şekli ve üzerine konulan ürünlerin ağırlığı, modülün problemsiz ve çevreye zarar vermeden kullanılabilmesi için büyük önem taşımaktadır.
içinde ağartıcı olan deterjanları (çamaşır suyu vs.)kullanmayın.
Temizleme için halı yıkama makinesi ve sert fırça gibi ürüne zarar verebilecek makine ve araçları kullanmayınız.
 
TEMİZLEME ÖNERİLERİ
Değerli Tüketicimiz,
Ürünlerinizi daha uzun ve sağlıklı bir şekilde kullanmanız için kullanım esnasında oluşan lekelenmeler sonucunda belirtmiş olduğumuz işlemleri uygulayınız.Lekelerin sebebi çok çeşitli olduğu gibi kumaşın yapısına göre de değişiklik gösterebilir.Bunun için hangi kumaşta nasıl bir yöntem uygulanması gerektiği bilinmelidir.
Ürününüzü lekeli bir şekilde bırakmayın.Hemen hemen tüm lekeler kurumadan silinirse çıkarılır.Lekenin sabitleşmeden taze iken çıkarılması kolaydır.
Leke üzerinde katı madde varsa önce katı maddeyi, kumaşa zarar vermeden hafifçe kazıyın.( Flok,alakantra ve nubuk tarzı kumaşlarda lekeyi sert cisimle kazımayın.Yumuşak bir bezle silin) İşelemleri yaparken kumaşa zarar vermemeye dikkat edin.Kazıma işlerini kesici ve delici aletlerle yapmayın.
Temizleme işlemi için kullanacağınız bütün karışımları kumaşın görünmeyen bir yerinde test edin.Karışımın kumaş üzerinde uygulayın ve beyaz bir havluyu üzerine bastırın.30 saniye kadar bekledikten sonra kumaşın rengi havluya geçmemiş ise o karışımı kullanabilirsiniz.Aksi takdirde karışımı kullanmayın.
ürün üzerinde oluşan tozları leke oluşmasına fırsat vermeden temizleyiniz.
Çamaşır suyu vb. ağartıcıları kesinlikle kumaş üzerinde direkt uygulamayın.
Hav yüksekliği fazla olan şönil,flok kadife kumaşlarda kullanımdan dolayı hav'lar bir yere doğru yatabilir ve kumaşta renk farklılığı varmış gibi algılanabilir.Bu durumun kumaş kalitesi ile herhangi bir ilgisi olmayıp, kumaşın doğal yapısının sonucudur.
 
SUNİ DERİ
deri üzerindeki (çay, kahve, meyve suyu vs.) emici bir kumaşla yada kağıt havlu yardımı ile kurulayın.
ılık sabunlu su ile kumaş parçasını ıslatarak, dairesel hareketlerle lekeyi temizleyin.(Sabunlu suyu köpürtüp üzerinde oluşan köpüğü kumaş üzerinde tatbik edin, sabunlu suyu direkt olarak lekeli bölgeye dökmeyin.)Temizleme için sünger veya sentetik bez kullanın.
Deriyi kurumaya bırakın daha sonra ovalamadan dairesel hareketlerle lekeli bölgeyi temizleyin.
Yukarıdaki işlemler sonucunda temizlenmeyen lekeleri %10 alkol içeren su ile aynı şekilde temizleyin.
 
 NOT : yukarıda temizleme için verilen yöntemler tavsiye niteliğindedir.Her kumaşta aynı sonucu vermeyebilir.
 
PORTMANTO, BÜFE,KİTAPLIK VE DOLAPLARLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER
 
Geniş çekmeceli ürünlerde çekmeceyi tek taraftan çekerek açıp kapamayınız.Çekmecelerin kolay işleyebilmesi için içine koyacağınız eşyaların çekmece kasasından yüksek olmamasına dikkat ediniz.
Çekmeceleri amacına uygun ürünler için rahat çalışabileceği kadar doldurarak kullanınız.
çekmecelerin tümümün birden aynı anda açık tutulmamasına dikkat ediniz dikkat ediniz.
Çekmecelerin tamamının değil 2/3'nin açılarak kullanılması emniyet açısından önem taşımaktadır.
 
 
YEMEK MASALARI İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER
 Yemek masalarını açarken,
Masaların üst tablasını yere paralel olarak sonuna kadar çekiniz.
Uzatma tablalarının üstte bulunanı kenarlarından tutup kaldırınız ve diğer taraf yatırınız.
Üst tablaları, açtığınız uzatma tablalarını iterek yanaştırınız.
Masayı kapatmak için ters iş sırasını uygulayınız.
Yer değiştirmek istediğinizde üzerinde bulunan herhangi bir şey var ise bunları kaldırarak ve masa açık ise kapatarak 2-3 kişinin  yardımı ile sürmeden taşıyınız.